Неизвестни фактически твърдения за Мекотели



Възможностите за лечение, в зависимост от засегнатия регион, могат да включват:

Вторият елемент на прикритието е текстурата на кожата. Свивайки специални мускули, октоподите могат да променят кожата си от гладка в шипеста.

Разбиране на статините, лекарствата за защита на сърцето

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Мекотелите са трипластни животни с меко, неначленено тяло, съставено от глава,туловище и мускулест крак. Главата при някои е редуцирана, а при клас Главоноги кракът се видоизменя в пипала и фунийка. Живеят в сладки и солени води, а част от коремоногите са сухоземни. Молюските са предимно свободноживеещи, по изключение има и паразити. Характерна за тях е билатериалната симетрия, но при някои тя е нарушена. Повечето от тях притежават черупка, отделена от специален орган - мантията. Тя има защитно-опорна функция и е изградена от три пласта (рогов,варовит и седефен). Същинската телесна празнина е почти изцяло запълнена с паренхимни клетки. Тя е запазена само около сърцето, червото и половите жлези.

Секоја група која опфаќа лигњи, школки и голтки претставува предизвик кога станува збор за формулирање на општ опис. Има само три карактеристики кои ги споделуваат сите живи мекотели: присуство на мантија (задната обвивка на телото) која лачи варовнички (на пример, кои содржат калциум) структури; гениталиите и анусот се отвораат во шуплината на мантија; и спарени нервни жици.

С изключение на главоногите, мекотелите като цяло са нежни вегетарианци. Сухоземните коремоноги като охлюви и охлюви се хранят с растения, гъби и водорасли, докато по-голямата част от морските мекотели (включително двучерупчести и други обитаващи океана видове) се прехранват с растителна материя, разтворена във водата, която поглъщат чрез филтриране.

Стриди: малките ларви на стридите се поставят върху варовик, който е чудесен дом за тях. Веднъж установили се в този варовик, ларвите образуват черупка. След една година те се поставят в телени мрежи в морето, което е богато на хранителни вещества.

Силата на осемте

Да се върнем на Лембе. Утрото е слънчево. Плуваш над плитък риф. Водачът мекотели ти прави знак с ръка, който значи, че е видял октопод. Къде? Оглеждаш се.

По-голямата част от мекотелите живеят в дълбокия океан и са сравнително безопасни от унищожаването на техните местообитания и опустошаването от хората, но това не е случаят със сладководните мекотели (т.

Мекотелите имат вторична телесна празнина, известна като целом. Същата при повечето от видовете е изпълнена от съединителна тъкан.

Онтогенезата на мекотелите е главно со метаморфоза. Општо земено, органите од органските системи кај мекотелите се диференцирани на релативно високо еволутивно ниво.

Вижте още: Октоподите – майстори на камуфлажа и сръчни ловци

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *